Článek 1

WebHosting

Webhosting je datové zázemí, úložiště pro Váše webové stránky. Pokud máte doménu, uložíte si na Váš webhosting všechny stránky prezentace a po aplikaci změn DNS nameserverů budou stránky z internetu přístupné. Pokud si pořídíte doménu i webhosting od jedné firmy, zpravidla Vám odpadá nastavování nameserverů.

 

Služby:

ukázka serverů - zázemí hostingu

Velikost prostoru - od 10 MB až do několika 1000 MB, zde je důležité si rozmyslet, kolik místa doopravdy bude potřeba.

 

Podpora databáze - možnost využití MySQL nebo PostgreSql, či další.

 

PHP - jakou variantu PHP provider poskytuje? Aktuální verze: PHP5.

 

Další podporované jazyky a frameworky - Ruby on Rails, Drupal, Perl, Python, ...

 

Traffic - objem dat, která si návštěvníci vyžádají za dané období. Rozhodně vyžadujte webhosting s neomezeným trafficem!

 

Emailová schránka - Podpora služeb jako jsou antivir, filtry.

 

Statistiky - statistiky přístupů, seznam přihlášení do administrace, seznam přihlášení do FTP.

 

Podpora - pomůžou Vám technici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu?

 

Rychlost serveru a konektivita - rychlost v MB/s, měla by být co nejvyšší. Hosting musí být vždy dostupný.

 

Freehosting

Je to služba poskytovaná zdarma provozovatelem serveru. Jde o podtyp webového hostingu, který nabízí většinou jen ty nejzákladnější funkce, malý datový prostor bez větší podpory. Na Vaše stránky jsou většinou umístěny reklamy. Na serveru jsou provozovány víc jak stovky, tisíce hostingů. Může se tedy stát, že bude některý ze serverů nedostupný a nikdo se nedostane na Váš WEB. Freehosting totiž většinou negarantuje 100% přístup 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

Serverhosting

Toto je služba poskytovaná provozovatelem, ten Vám poskytne prostor pro server s připojením do sítě Internet. Na rozdíl od Webhostingu máte server pro sebe, tedy neběží tam jiné webhostingy než ty Váše. Na server máte plný přístup, můžou na něm běžet i jiné programy než jen webhosting.

 

Druhy serverhostingů:

::Managed

Zákazník nechá správu serveru na poskytovateli.

 

:: Virtuální

Zákazník má v pronájmu jen část fyzického serveru, na němž beží více virtuálních serverů a ty sdílejí všechny hardware prostředky. Jedná se o mezistupeň mezi serverhostingem s poskytnutým fyzickýn serverem a webhostingem. Poskytovatel ručí za bezchybný chod hardwaru a za fungující připojení k internetu.

 

:: Dedikovaný

Jde o pronájem hardwaru pro Váš server, poskytovatel zaručuje jen bezchybný chod hardwaru a připojení k Internetu. Zákazník si sám spravuje server, sám instaluje zabezpečení, webhosting atd.

 

:: Housing server

Zákazník disponuje vlastním serverem, tedy i hardwarem a poskytovatel nabízí jen místo pro umístění tohoto serveru. Poskytovatel tedy zabezpečuje jen připojení k Internetu.

 

Konektivita

Způsob připojení serveru do sítě Internet

 

Druhy:

  • Omezení přenosové rychlosti
  • Omezení objemu přenesených dat

Přidejte komentář


Komentáře

35.01hvm0ek8cw9g5dpxch5535p9t@mail5u.info11.05.2024 15:55:10
doloribus eveniet commodi ad quaerat eos blanditiis sed laboriosam quisquam aspernatur voluptatem aliquam at praesentium quis esse. ad mollitia consequatur non cupiditate sit vel laudantium culpa. et
35.01hvm0ek8cw9g5dpxch5535p9t@mail4u.run17.04.2024 17:36:28
ipsa harum magnam possimus eius earum sit optio eos sint iusto sint. ea veritatis culpa vero.